Mobil uyumlu web sitesinin önemi?

mobil-web-site-önemi

Günümüzde web sitesi kullanıcılarının %70 – %80 arası cep telefonlarından gelmektedir. Her yerde internete bağlanıldığı için mobil cihazlar üzerinden internet kullanımları da doğal olarak artmaktadır. Bu da firmaların, web sitelerini mobil cihazlara uyumlu hale getirmelerini gerektirmektedir. Kullanıcılar, yazıları okumakta güçlük çektiği an ya da ekranı büyütmeye ihtiyaç duyduğu zaman web sitesinden çıkıp başka bir web sitesini ziyaret edebilir.

Pazarlamanın gazete, dergi, tanıtım broşürleri gibi kullanım alanlarından uzaklaşıp, dijital ortama taşınması ile birlikte marka kimliğinin, web üzerinde dizayn edilmesi büyük önem kazandı. Firmanıza, farkındalık yaratarak bir marka olmasını sağlayan unsurlardan biri de web tasarımın gücüdür. Markanızın web sayfasının hedef kitlenize göre iyi tasarlanması gerekir. Bu nedenle mobil üzerinden sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın iyi bir dijital deneyim yaşamasını sağlamanız gerekmektedir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir?

Mobil uyumlu web tasarım veya duyarlı web tasarımı, kullanıcının tablet ve cep telefonuna göre optimize edilmiş tasarımlardır. Mobil uyumlu tasarım, mobil ve tablet cihazlardan web sitesine girildiğinde site içindeki yazı, resim, video, menü gibi kısımların ekran genişliğine göre duyarlı olup ekrana tam yerleşmesidir. Yani, mobil uyumluluk yazıların kolay okunabilmesi, içeriklere kolay ulaşılabilmesi ve butonların kolay dokunulabilir olmasıdır.

Mobil uyumlu web siteler sayesinde müşterileriniz, bilgisayar başına geçmeden telefon veya tablet ile hızlı bir şekilde sitenize erişim sağlayabilecektir. Maalesef pek çok firma henüz eski teknoloji ile tasarlanan web sitelerini mobil uyumlu hale getirmemiştir.

Mobil uyumlu web sitenizle müşterilerinizin memnuniyetini sağlayın!